Dydaktyczne 2015/2016

Osiągnięcia dydaktyczne w roku szkolnym 2015/2016
dydaktyczne
na szczeblu krajowym, centralnym na szczeblu wojewódzkim, regionalnym, okręgowym na szczeblu powiatowym, lokalnym, szkolnym
  1. Aneta Chabowska zdobyła puchar Polski w bilardzie.
  2. Edyta Misarko zajęła V miejsce w Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym.
  3. Aleksandra Holk została finalistką etapu ogólnopolskiego konkursu matematycznego PANGEA.
  4. Katarzyna Banaś i Maximilian Gutorski  awansowali do II ogólnopolskiego etapu konkursu "Pokaż nam język" z języka niemieckiego
  1.  Paulina  Feister z klasy II d  brała udział w Olimpiadzie Astronomicznej (11.01.2016) we Włocławku. Znalazła się wśród osób, które zakwalifikowały się do zawodów II stopnia.
  2. Oskar Ludwiczak został finalistą etapu wojewódzkiego Olimpiady Historycznej, uczestniczył 
    w etapie wojewódzkim Olimpiady Wiedzy Historycznej oraz Olimpiadzie Wiedzy o Polsce 
    i Świecie Współczesnym.
  3. Daria Miara uczestniczyła w etapie wojewódzkim Olimpiady Wiedzy Historycznej.
  4. Emilia Piotrowska została finalistką etapu wojewódzkiego Olimpiady wiedzy o społeczeństwie, uczestniczyła w  etapie wojewódzkim Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
  5. Karol Kubicki uczestniczył w etapie wojewódzkim Olimpiady wiedzy o społeczeństwie 
    oraz w etapie wojewódzkim Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
  6. Adam Andrzejczak i Kacper Panieczko uczestniczyli w  wojewódzkim etapie Olimpiady Solidarności.
  7. Edyta Misarko z klasy I d zajęła I miejsce, a Paulina Feister II miejsce w 42 Wojewódzkim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym.
  8. Szymon Babiński z kl. II d i Sara Senusi z kl. I a brali udział w Pomorskim Festiwalu 
    im. ks. J. S. Pasierba. Sara zdobyła tam drugie miejsce w kategorii recytacje.
  9. W Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim – etapie wojewódzkim – Szymon Babiński zdobył wyróżnienie.
  10. Adam Andrzejczak przeszedł z najlepszym wynikiem do II (wojewódzkiego) etapu Konkursu Wiedzy o Niemczech.
  11. Zuzanna Wolska zakwalifikowała się do II etapu  ogólnopolskiego konkursu Wyższej Szkoły Bankowej ‘Pokaż Nam Język’.
  1. Konkurs literacki – Oskar Ludwiczak – III miejsce.
  2. Uczniowie brali udział w VIII Festiwalu Kociewskim im. Romana Landowskiego. Szymon Babiński zajął I miejsce w kategorii recytacja, Wiktoria Muza III miejsce w kategorii juwenilia literackie 
    i Sara Senusi zdobyła wyróżnienie.
  3. Uczniowie klas II i III brali udział w XXXI Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.
  4. Nasi uczniowie zajęli III miejsce w konkursie literackim na temat Cystersów.
  5. Oskar Ludwiczak został finalistą powiatowego etapu Konkursu Wiedzy o św. Jadwidze Andegaweńskiej i jej czasach.
  6. Konstancja Cegłowska zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Historycznej. uczniowie klasy II a przeszli do II etapu Olimpiady o Bezpieczeństwie.
  7. Uczniowie brali udział w olimpiadzie filozoficznej.
  8. Uczniowie brali udział w  III Szkolnym Dyktandzie z języka niemieckiego.
  9. W listopadzie uczniowie brali udział w  etapie szkolnym Olimpiady Języka Niemieckiego (niestety nikt się nie zakwalifikował do II etapu).
  10. Udział w konkursie organizowanym przez Rzecznika Praw Konsumentów, wyróżnienie zdobył Rafał Rzepka.
  11. Udział w konkursie „Mój biznesplan” organizowanym przez Dom Przedsiębiorcy I miejsce otrzymała Daria Milka oraz wyróżnienie Estera Rekowska.
  12. Katarzyna Jaskulska i Paulina Brzóska brały udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Pelplinie, gdzie Paulina zdobyła wyróżnienie.
  13. W Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim – etapie powiatowym – w kategorii recytacje, pierwsze miejsce zdobył S. Babiński, a w kategorii teatr jednego widza pierwsze miejsce Wiktoria Muza z kl. II a.
  14. W konkursie plastycznym „Mój Sienkiewicz” organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Gdańsku, filia w Tczewie. Wojciech Spychalski z klasy I c zdobył pierwsze miejsce, a Kamila Grabowska z kl. II a wyróżnienie.
  15. Wojtek Spychalski startuje w konkursie na Mural przy ul. Wojska Polskiego organizowany przez Urząd Miasta w Tczewie.
  16. Marta Bielińska, Paulina Brzóska, Aleksandra Korzeniowska, Miriam Markiewicz, Sara Senusi, Weronika Solecka, Natalia Szarek, Natalia Talasz, Karolina Zając zdobyły nagrody i wyróżnienia w konkursie epistolograficznym podczas Dnia z Sobieskim.
  17. Szkolny Konkurs Wiedzy o UE – I miejsce – Artur Ćwiek – klasa I d, II miejsce Julia Strumska klasa IIa.
  18. Szkolny Konkurs Wiedzy Historycznej „Przegląd Historyczny” – I miejsce Oskar Ludwiczak klasa 3b , II miejsce Daria Miara klasa 3b, III miejsce Szymon Gajewski klasa 2d.
  19. Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie III Sobieskim i jego czasach- I miejsce Natalia Gołembiewska kl. 2b, II miejsce Dawid Ossowski klasa 2d, III miejsce Michał Kajtek klasa 2b.
  20. Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym- Rafał Rekowski (II miejsce etap powiatowy, uczestnik etapu wojewódzkiego), Emilia Piotrowska – IV miejsce etap powiatowy, Marta Golicka klasa - etap powiatowy, Paulina Malkus – etap powiatowy.
  21. Szkolny Konkurs Wiedzy Politycznej „Przegląd Polityczny”- I miejsce Rafał Rekowski, II miejsce Emilia Piotrowska , II miejsce Paulina Malkus.
  22. III Szkolny Konkurs Wiedzy o Rosji – I miejsce Oskar Ludwiczak, II miejsce – Rafał Rekowski.
  23. Uczniowie klasy II a przeszli do II etapu Olimpiady o Bezpieczeństwie. Wiktoria Muza zdobyła 12 miejsce z Olimpiadzie o Bezpieczeństwie, a Kinga Krok brała udział w powiatowym etapie konkursu wiedzy pożarniczej.
  24. Zwycięzcami I Powiatowego Konkursu o Żołnierzach Wyklętych ozostali: Adam Andrzejczak, Olek Nitkowski  i Julia Golińska.
  25. Troje uczniów z etapu szkolnego wzięło udział w diecezjalnym konkursie biblijnym organizowanym przez Stowarzyszenie Civitas Christiana.
  26. Julia Golińska z Ic wzięła udział  we frankofońskim konkursie fotograficznym.
  27. W IV Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych uczennice Zuzanna Wolska i  Weronika Chyła zajęły odpowiednio I i III miejsce .