Kosmiczna Edukacja - relacja z wyjazdu do Zielonej Szkoły (17-21.10.2011)

Relacja z wyjazdu do Zielonej Szkoły w dniach 17 – 21 października 2011 roku w ramach projektu „Kosmiczna Edukacja”. Uczestnicy:

Pierwszego dnia po przyjeździe na miejsce zostaliśmy zakwaterowani w pokojach, a następnie udaliśmy się na obiad. Po smacznym posiłku odbył się zaplanowany wcześniej rejs szalupą wycieczkową po Jeziorze Wielewskim. Podczas rejsu mieliśmy okazję podziwiać urokliwą okolicę, otaczającą jezioro. Po południu zostały zorganizowane dla nas zajęcia sportowe na boisku „Orlik”. Wieczorem czekała nas kolejna atrakcja – dyskoteka, która zakończyła się o godz. 23.00.

Drugiego dnia, o godz. 8.45, zaraz po śniadaniu, udaliśmy się do parku linowego, w którycm czekało na nas wiele atrakcji. Do naszej dyspozycji były ścianki wspinaczkowe, skrzynki i oczywiście park kinowy. Po południu odbył się wokół Jeziora Wielewskiego bieg na orientację. Mieliśmy okazję wykazać się wówczas znajomością mapy. Wieczorem, w czasie ogniska, uczestniczyliśmy w lekcji języka kaszubskiego.

Następnego dnia po śniadaniu graliśmy w „paintballa” na specjalnie przygotowanym do tego polu. O godzinie 15.00 wszyscy razem wyruszyliśmy na spacer do malowniczego Wiela, gdzie zwiedzaliśmy ukrytą pośród lasów Kalwarię Wielewską, a także Muzeum Kaszubskie. Po tych atrakcjach skorzystaliśmy z zaproszenia miejscowej młodzieży i rozegraliśmy na hali wielewskiego gimnazjum mecz siatkówki i piłki nożnej z tamtejszymi uczniami.

Kolejny – czwarty już dzień rozpoczęliśmy od nauki gry w rugby. Zajęcia prowadził z nami instruktor tej gry. Po obiedzie organizatorzy zaplanowali dla nas podchody, jednak, ze względu na złą pogodę, zostały one odwołane i zastąpione zabawami integracyjnymi dla całej grupy na terenie ośrodka. Wieczorem odbyła się uroczysta kolacja kończąca ostatni dzień naszej wspólnej przygody, a po niej karaoke.

Piątego – ostatniego dnia po śniadaniu otrzymaliśmy certyfikaty ukończenia zielonej szkoły. Po spakowaniu swoich rzeczy i posprzątaniu ośrodka wyjechaliśmy autokarem do domu. W Tczewie byliśmy w godzinach popołudniowych.

Pomimo zimna i początkowo niemiłej atmosfery nie żałujemy ani jednej spędzonej tam chwili. Z uśmiechem będziemy wspominali każdy dzień i z utęsknieniem czekali na kolejny wspólny wyjazd.

Zdjęcia: uczestnicy wycieczki
Relacja: Dorota Kościjańczuk

Projekt Kosmiczna Edukacja - relacja z wyjazdu do Zielonej Szkoły (17-21.10.2011)