Innowacja kulturalno - medialna 2018/2019 [sprawozdanie]

W I semestrze r.szk. 2018/2019 uczennice klasy artystycznej, w ramach innowacji kulturalno-medialnej, uczestniczyły w następujących wydarzeniach artystycznych:

1. projekcje filmów powstałych w Gdyńskiej Szkole Filmowej  (pod opieką M. Szewc- Słomskiej i R.Apostołowicz)
    • „Między nami” w reż. Macieja Millera
    • „Koniec widzenia” w reż. Grzegorza Mołdy
    • „Przyjazd” w reż. Justyny Pelc
    • „Casing” w reż. Katarzyny Iskry
    • „Dzieciak” w reż. Pawła Podolskiego
  2. IV tczewski przegląd filmów Festiwalu Filmowego TOFIFEST - „Filmy z serca Polski #3” (pod opieką M. Szewc- Słomskiej i R.Apostołowicz)
    • „Charon” w reż. Pawła Hejbudzkiego
    • „Theatrum Magicum” w reż. Marcina Giżyckiego
    • „Smugi” w reż. Marcina Gładycha
    • „Trzech znanych P.” w reż. Karoliny Ford
    • „Czarna Madonna” w reż. Piotra Mikucia
    • klip „Poniedziałek” The Pau

w ramach przeglądu uczennice uczestniczyły także w spotkaniu z filmoznawcą i jednym                     z twórców Festiwalu TOFIFEST – panem Januszem Jaworskim

3. projekcja filmu „Pan Tadeusz” z roku 1928, w reż. Ryszarda Ordyńskiego z muzyką na żywo w wykonaniu Marcina Pukaluka  (pod opieką R.Apostołowicz)
  4. przedstawienie „Lekcja wolności” w reżyserii Piotra Weintza (pod opieką  R.Apostołowicz)
  5. pokaz filmów krótkometrażowych „ Sundance Film Festival – Sundance Short 2018”  (pod opieką M. Szewc- Słomskiej i R.Apostołowicz)
  • „Maude” w reż. Ann Margaret Hollyman
  • „Baby Brother” w reż. Kamau Bilal