II LO - My Life - My Passion

Film prezentuje niektóre z występów utalentowanych uczniów naszej szkoły prezentujących swoje uzdolnienia w ramach imprezy "My Life -My Passion". W czasie imprezy wystąpiła również Julia Pietruszyńska z anglojęzyczną prezentacją na temat zespołu "Imagine Dragons" oraz Daria Piórek w pięknym tańcu akrobatyczno-artystycznym (tych występów brak na nagraniu). Imprezę przygotowała p. Marzenna Pilas, a technicznie wsparł nas p. Bogumił Kitkowski.

II LO w Tczewie nawiązało ścisłą współpracę z UG © Tv Tetka Tczew

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie będą uczestniczyć w spacerach edukacyjnych, wykładach czy warsztatach współorganizowanych przez Uniwersytet Gdański. List intencyjny w tej sprawie podpisały władze szkoły i władze Wydziału Filologicznego UG.

Film promocyjny UG 2014

Przedstawiamy Wam najnowszy spot reklamowy UG. Miłego oglądania :)

Tczewscy bilardziści w ekstraklasie - Tv Tetka Tczew HD

Tczewianie narzekają ostatnio na niski poziom lubianych sportów zespołowych, zwłaszcza piłki nożnej. W naszym mieście nie ma już superligi piłki ręcznej kobiet, a szczypiorniści grają w drugiej lidze. Jest wyjątek. Zespół bilardowy Arkadia Tczew właśnie awansował do krajowej elity. © Tv Tetka Tczew

The Seventies School Fever czyli kolorowe lata 70-te

Seventies school Fever czyli kolorowe lata 70-te

Dzień z Sobieskim w II LO

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie świętowali dzisiaj, 22 kwietnia, dzień ze swoim patronem, czyli królem Janem III Sobieskim.

Miniatura video

Intruz (Efterskalv) 2015 - Magnus von Horn (zwiastun)

Nagrodzona na Festiwalu Filmowym w Gdyni za najlepszą reżyserię, scenariusz i montaż, jedyna pełnometrażowa polska produkcja pokazana w ramach tegorocznego festiwalu w Cannes. „Intruz” to trzymający w napięciu debiut fabularny Magnusa von Horna, wielokrotnie nagradzanego absolwenta Łódzkiej Szkoły Filmowej, z doskonałymi zdjęciami nominowanego do Oscara za „Idę” Łukasza Żala. Film trafi do kin w wielu krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii i Francji, został także zaproszony na ponad 20 wiodących międzynarodowych festiwali filmowych. Tym samym stał się – obok filmu „Body/Ciało” Małgorzaty Szumowskiej – najlepiej przyjętą polską produkcją 2015 roku na świecie. Po międzynarodowej premierze w Cannes recenzenci podkreślali świetne kreacje aktorskie (debiutującemu Ulrikowi Muntherowi partneruje Wiesław Komasa), trzymającą w napięciu opowieść i brawurową realizację. Fabularny debiut Magnusa von Horna, wspierany przez Zentropę Larsa von Triera, może pochwal

Strefa Talentów II LO Tczew 2015/2016

Przegląd twórczości artystycznej pod hasłem „Strefa Talentów”

NKCh Świąteczne pokazy chemiczne - Kronika Studencka

Świąteczne pokazy chemiczne dla uczniów szkół średnich na Dziedzińcu im. Jana Heweliusza w Gmachu Głównym PG, relacja Kroniki Studenckiej zdjęcia i montaż Bartosz Grzonka

Tajemnice początków Polski

Seria fabularyzowanych filmów dokumentalnych pt. „TAJEMNICE POCZĄTKÓW POLSKI” to nowocześnie zrealizowana filmowa panorama początków naszego państwa, dedykowana na jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski, którego centralne obchody odbędą się w kwietniu 2016 r. Filmy serii prezentują najnowsze ustalenia naukowców nt. początków Polski, obejmując okres od czasów przedchrześcijańskich, po koronację Bolesława Chrobrego na króla Polski w 1025 r. Ten mało jeszcze rozpoznany okres naszych dziejów jest od niedawna na nowo interpretowany przez naukowców. Seria „Tajemnice początków Polski” z udziałem najwybitniejszych polskich historyków i archeologów stanowi najnowsze, filmowe kompendium wiedzy o początkach naszej państwowości.