03 września 2015 16:21 | Aktualności

Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa (2015)

W najbliższą sobotę 5 września po raz kolejny przystąpimy do ogólnopolskiej akcji pt. Narodowe Czytanie. Tym razem pochylimy się nad stronicami „Lalki” Bolesława Prusa, przypominając sobie m.in. dzieje nieszczęśliwej miłości kupca warszawskiego Stanisława Wokulskiego do pięknej arystokratki Izabeli Łęckiej, dzieje ostatniego romantyka Ignacego Rzeckiego czy pozytywisty Juliana Ochockiego.

Odpowiadając na zaproszenie Prezydenta Miasta Tczewa i Dyrektora MBP w Tczewie przybędziemy o godzinie 12.00 na deptak na ul. J. Dąbrowskiego, obok ławeczki Romana Landowskiego.

Tak, jak w latach ubiegłych, wybrane fragmenty powieści czytać będą tam znani tczewianie, w tym przedstawiciele władz samorządowych, instytucji kultury i oświaty oraz mieszkańcy miasta, wśród nich i uczniowie naszej szkoły.

Zapraszamy na to wydarzenie wszystkich uczniów i ich Rodziców.

Aby jeszcze pełniej zgłębić treść „Lalki” uczniowie wybranych klas II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Tczewie uczestniczą w zorganizowanej przez nauczycielkę języka polskiego p. R. Apostołowicz akcji „Młodzi z Sobieskiego wędrują z Wokulskim”.

Spotkajmy się w sobotę o godz. 12.00 przy ławeczce Romana Landowskiego.