06 września 2015 17:49 | Aktualności

Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa (2015) - finał

W  sobotę, 5 września, nastąpił finał naszej kilkudniowej przygody z „Lalką” Bolesława Prusa. Aby przygotować się jak najlepiej do czwartej edycji Narodowego Czytania uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego już od kilku dni nie rozstawali się z tą powieścią  i jej bohaterami.

Na terenie szkoły zainicjowano akcję „Młodzi z Sobieskiego wędrują z Wokulskim”, której koordynatorem była p. R. Apostołowicz. Uczniowie wybranych klas I i III na czwartkowych i piątkowych lekcjach czytali wybrane przez siebie fragmenty powieści Prusa, zaś uczniowie klas II   przygotowali plastyczne charakterystyki głównego bohatera i gazetkę szkolną pt. „Wokulski w oczach uczniów II LO”.

Chcąc, jak zawsze, włączyć się w życie kulturalne społeczności  miasta Tczewa trzyosobowa reprezentacja naszej szkoły pod opieką p. E. Brzóskowskiej czytała fragmenty „ Lalki ” w czasie akcji Narodowego Czytania w sobotę, 5 września. Uczniowie naszej szkoły przypomnieli wszystkim fragmenty  „ Pamiętnika starego subiekta”, rozważań Wokulskiego oraz  rozmyślań Łęckiej na temat mężczyzn.

Wszystkie te działania sprawiły nam dużo radości i już dzisiaj z niecierpliwością oczekujemy kolejnej edycji Narodowego Czytania. Ciekawe, co czytać będziemy już za rok?

Narodowe Czytanie Lalki (05.09.2015)