07 kwietnia 2016 22:45 | Aktualności

1 KWIETNIA - TARGI EDUKACYJNE I DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY!!!

W piątek 1 kwietnia, tradycyjnie już  odbyły się w naszej szkole Powiatowe Targi Edukacyjne, na których wszystkie szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Tczewskiego przedstawiały swoją ofertę edukacyjną uczniom klas trzecich gimnazjów.

Stoisko pod patronatem naszej szkoły przygotowało bardzo ciekawą  propozycję zaprezentowania oferty II LO i warunków rekrutacji, a wielu gości przecierało ze zdumienia oczy, kiedy wśród nauczycieli i uczniów pojawił się sam… Sobieski, nasz patron.

W tym samym czasie, kiedy na hali sportowej prezentowały się różne szkoły, drzwi II LO stały przed wszystkimi gimnazjalistami  otworem. W salach obecni uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje osiągnięcia, prowadzili ciekawe zajęcia i zachęcali młodszych kolegów do wstąpienia w szeregi uczniów II LO. Mamy nadzieję, że z wieloma z nich spotkamy się już 1 września w murach naszej szkoły.

tekst: Romana Apostołowicz

zdjęcia: Michał Kajtek