24 kwietnia 2016 21:18 | Aktualności

Kolorowe lata siedemdziesiąte w II LO czyli The Seventies School Fever

W ostatni czwartek tj. 07. 04.16r. młodzież naszej szkoły, a także uczniowie tczewskich gimnazjów wzięli udział w imprezie edukacyjnej obejmującej przegląd anglojęzycznych piosenek z lat siedemdziesiątych w nowych interpretacjach oraz prezentację zmian historyczno-kulturowych tego okresu. Brawurowe i często zupełnie nowatorskie wykonania największych przebojów, popisy choreograficzne tancerzy do muzyki ABBY i piosenek z musicalu Grease oraz pokaz mody, pozwoliły poznać najważniejsze nurty społeczno-kulturowe. Także rys historyczny dotyczący najważniejszych wydarzeń i quiz przeprowadzony pod koniec imprezy przybliżyły ten okres uczniom. Wszyscy doskonale się bawili zarówno przy utworach dyskotekowych, rockowych i soft-rockowych, jak i punk czy reggae. Cieszy też aktywny udział gimnazjalistów w naszej imprezie, a także dobre przygotowanie językowe występujących. Wszyscy artyści stanęli na wysokości zadania, jednak wyróżnienia przyznane zostały: Julii Strumskiej i Marcie Golickiej z kl. II A, Szymonowi Babińskiemu z kl. II D, Oliwii Janakowskiej, Justynie Wochnie i Klaudii Frankowskiej z I C, Wiktorowi Milewskiemu, Dawidowi Kisły, Janowi Mielewskiemu i Jakubowi Kurowskiemu z Gimnazjum nr 1, Wiktorii Justa z Gimnazjum nr 2 oraz za występ taneczny- Dianie Mokwa z kl. II D.

Imprezę zorganizowała pani Marzenna Pilas we współpracy z panem Bogumiłem Kitkowskim.

Wręczenie nagród laureatom IV Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o krajach Anglojęzycznych

Impreza językowa Kolorowe lata siedemdziesiąte w II LO w dn. 07.04.16 r. stała się doskonałą okazją do wyróżnienia laureatów konkursu języka angielskiego. Najlepsi w tegorocznej edycji okazali się: Zuzanna Wolska z kl. III B, Piotr Bunkowski z kl. II B oraz Weronika Chyła z kl. IC. Dyplomy i nagrody wręczyła pani dyrektor Drota Kościjańczuk i organizatorka konkursu pani Marzenna Pilas. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do doskonalenia swoich umiejętności językowych!

Dostarczyła: Marzena Pilas

Filmy: