13 września 2016 22:19 | Aktualności

Przygoda z kulturą - 14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest / Toruń

W niedzielne popołudnie 11 września uczniowie klasy I a – klasy artystycznej i II a – humanistycznej wraz z M.Szewc-Słomską i R.Apostołowicz, wzięli udział w organizowanym po raz drugi przeglądzie filmów zaprezentowanych na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Tofifest. W Centrum Kultury i Sztuki obejrzeli pięć filmów, które można było zobaczyć podczas Festiwalu w Toruniu, w 2015r.

„Fundacja Kultura” w reż. Rafała Kapelińskiego - nostalgiczny, kameralny film ze znakomitymi rolami Zbigniewa Zamachowskiego i Krzysztofa Kiersznowskiego.

Nagrody:

2007 Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty" - Wyróżnienie w konkursie "Nowe Filmy Polskie";

2008 Trzyniec Babie Lato Filmowe - Nagroda Studentów „Supernova" w reż. Andrzeja Cichockiego - film o szukaniu tajemnicy, tego co powoduje, że chcemy żyć i działać.

Nagrody:

LLF 2015 - Brązowe Grono; nagroda publiczności Sci-On! Film Festival Reno (USA) "Kojot" w reż. Jędrzeja Bączyka - ciepła, nieco kpiarska historia o miłości, a właściwie o jej poszukiwaniu w wykonaniu zbuntowanego nastolatka.

Nagrody:

Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" 2012 - III nagroda w Konkursie Krótkometrażowym;

Przegląd Studenckich Etiud "Klaps" w Turku 2013 - Grand Prix i Nagroda Publiczności;

Krakowski Festiwal Filmowy 2013 - Konkurs Polski: Nagroda Główna "Srebrny Lajkonik" najlepszy krótkometrażowy film fabularny;

Festiwal Kina Niezależnego CK OFF 2013 Przemyśl - Wyróżnienie w kategorii kino studenckie, Nagroda Jury Uczniowskiego, Nagroda Publiczności;

Festival Tous Courts 2014 Aix-en-Provence - Grand "Gdy przyjdzie mi ten świat porzucić" w reż. Mateusza Buławy - portret jednego dnia z życia… zakładu kremacji zwłok, mądra podróż na granicę doczesnego świata.

Nagrody:

Nagroda Główna Szarlotka FF Skierniewice; Grand Prix na 13. FF w Kochanowskim w Warszawa;

Grand Prix festiwal Dozwolone do 21, Warszawa;

Festiwal Filmowy Klaps Bydgoszcz 2015 - I nagroda / pokaz Lokalizacje Tofifest 2015, III nagroda OKFA Konin 2016 „Azyl” w reż. Macieja Jasińskiego i Jarosława Piskozuba - poruszająca, opowiedziana bez dialogów historia o żołnierzu, który po traumie walki w Iraku, usiłuje zaszyć się w lesie

Nagroda Główna Wielkopolskich Porównaniach Filmowych, Poznań 2015

Udział uczniów w tym wydarzeniu wpisany był w realizację innowacji edukacyjnej realizowanej przez II LO.

14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest odbędzie się w Toruniu, w dniach 15-23 października 2016.
Po więcej informacji zapraszamy na: www.tofifest.pl

Dostarczył: Karol Apostołowicz