18 września 2016 22:59 | Aktualności

Wyjazd integracyjny klas pierwszych do Ostrzyc na Kaszubach (2016)

We wtorkowy poranek, 13. września 2016 roku uczniowie klas pierwszych pod opieką swoich wychowawców wyruszyli na wycieczkę integracyjną do Ostrzyc na Kaszubach. Urokliwa agroturystyka oraz przepiękna pogoda nastrajały do integracji. Program stawiał naszym uczniom zadania, mające na celu współdziałanie, budujące wzajemne zaufanie i skłaniające do solidarnego kombinatorstwa.
W niektórych momentach był ukierunkowany na zdrową rywalizację, która zwiększała świadomość naszych uczniów o zdolnościach swoich oraz zdolnościach ich współtowarzyszy.

Kula sferyczna, strzelanie z ASG, slackline będące nie lada atrakcją stanowiły wisienkę na torcie. Jednak aby korzystać z tych przyjemności pierwszaki wzięły udział w „Imprezie na orientację”: musieli znaleźć właściwą drogę, a dokładniej ścieżkę leśną, prowadzącą ich do celu. Zdani sami na siebie, swoją orientację w terenie, mapę, kompas i znaki topograficzne pokonywali trudności, a zdobyte przez nich umiejętności interpersonalne będą im towarzyszyć do matury, albo i dłużej :-).

Dostarczyła: B.Plutowska