26 lutego 2017 13:09 | Aktualności

Finał Wojewódzkiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego

24 lutego 2017 roku w naszej szkole odbył się finał Wojewódzkiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego. Był on zwieńczeniem konkursu na referat z zakresu astronomii i astronautyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego.

Miło nam poinformować, że uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie: Marta Szmalc z klasy IId i Paulina Feister z klasy IIId, zajęły ex aequo II miejsce. Obie laureatki będą reprezentowały województwo pomorskie podczas Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego, które już w marcu odbędzie się w Grudziądzu.

Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach konkursu. Opieką merytoryczną otoczyła obie uczennice nauczycielka fizyki i astronomii w II LO, pani Anna Walerowicz.

Opracowanie i zdjęcia: Anna Walerowicz