04 kwietnia 2017 22:50 | Aktualności

Świecimy się na niebiesko w temacie autyzmu!

2 kwietnia – jak co roku cała Polska świeci się na niebiesko w temacie autyzmu, inaugurując tym samym miesiąc solidarności z osobami z autyzmem. Społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Tczewie wyprzedziła całe wydarzenie o kilka dni świecąc na niebiesko już w czwartek, 30 marca.

Nauczyciele i uczniowie przerzucili całą swoją garderobę w poszukiwaniu niebieskich ubrań po to, by swoim strojem podkreślić charakter tego dnia. Na parterze naszej szkoły, dzięki uczniom, którzy zadeklarowali chęć wsparcia akcji poprzez przygotowanie ciasta, prężnie działała niebieska kawiarenka. Każdy kawałek pysznego ciacha można było kupić za złotówkę, a każda złotówka została przekazana na szczytny cel, jakim było wsparcie Fundacji Wieloprofilowego Usprawniania OD NOWA.

W naszej szkole gościliśmy tego dnia panią Annę Karaś, wiceprezes fundacji, oraz panią Agnieszkę Synowiec – terapeutę. Panie przygotowały i przeprowadziły wykłady na temat autyzmu dla uczniów klas pierwszych i drugich. Efekt: w miesiąc kwiecień, miesiąc solidarności z osobami z autyzmem, nie wchodzimy zieloni ;-).

Jednym z zaplanowanych punktów programu był międzyklasowy konkurs na „najbardziej świecącą na niebiesko klasę”. Uczniowie wykazali się kreatywnością i dużym poczuciem humoru, a komisja oceniająca niebieskość klas w składzie: pani dyrektor Dorota Kościjańczuk, pani pedagog Lidia Barej oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Paulina Recke, stanęła przed nie lada wyzwaniem. Ostatecznie podziękowania trafiły do uczniów klas 1b, 1e, 3a i 3c, słodkie wyróżnienia do klas 2a i 2d, natomiast nagroda główna – tort ufundowany przez Cukiernię SOWA – trafił w ręce klasy 1c. Gratulujemy!

Za ogromne zaangażowanie, wspaniałą zabawę, a przede wszystkim solidarność z autyzmem: DZIĘKUJEMY! Mamy nadzieję, że Niebieski Dzień w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Tczewie przejdzie nie tylko do historii, ale też i do tradycji naszej szkoły.

Organizatorzy: p. Lidia Barej, p. Ilona Chacińska, p. Barbara Plutowska
Zdjęcia: p. Ilona Chacińska, Klaudia Chudzik z 2b