12 kwietnia 2017 17:25 | Aktualności

Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

W piątek 7 kwietnia, II Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Tczewie było gospodarzem zawodów, w których uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu tczewskiego rywalizowali w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. W zawodach wzięło udział aż dziesięć szkół. Sędziami byli ratownicy Polskiego Czerwonego Krzyża z Gdańska, gdyż zawody odbywały się właśnie pod patronatem PCK oraz Starostwa Powiatowego w Tczewie.

Młodzież uczestniczyła w siedmiu punktowanych „stacjach”, oraz w trzech niepunktowanych, w których instruktorzy w zabawny sposób, bardziej na wesoło, przekazywali swoją wiedzę. Okazało się to bardzo przydatne, gdyż zawodnicy byli na początku bardzo zestresowani. Współzawodnictwo było bardzo zacięte, a walka trwała do ostatnich punktowanych „stacji”.

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół Technicznych w Tczewie, a trzecie miejsce na podium zajęli uczniowie naszej szkoły. Wielkie gratulacje dla naszych uczniów i ich opiekuna pana Michała Dąbrowskiego. W skład nagrodzonej drużyny wchodzili: Klaudia Misiorny z kl.Ia, Maria Sobiecka z kl. Ie, Zuzanna Sztuka z kl.Ie, Weronika Kubak z kl.Ia, Natalia Szczepańska z kl.Ia. Podziękowania należą się też uczennicom, które także przygotowały się do zawodów, ale regulamin ograniczał ilość uczestników do pięciu osób. Dziękujemy zatem Patrycji Orlikowskiej z kl.Ie, Karolinie Orlikowskiej z kl.Ie, oraz Annie Niskowskiej z kl.Ib.

Uczniowie z UKLO będą reprezentować nasz powiat na zawodach wojewódzkich.

Rywalizacja w zawodach, wygrane i nagrody są zawsze bardzo ważne, ale należy pamiętać i o tym, że najważniejsze jest to, że dzięki takim inicjatywom poprawia się nasze bezpieczeństwo, mamy wokół nas więcej doświadczonych osób, które w sytuacjach kryzysowych będą wiedziały jak sprawnie i fachowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wielkie podziękowania dla nauczycieli, a zwłaszcza uczniów naszej szkoły za sprawne przygotowanie zawodów. Uczniowie klasy Ie tak sugestywnie sprawdzili się w roli pozorantów, że sędziowie poprosili ich, aby uczestniczyli w następnych zawodach. Brawo za zaangażowanie i jeszcze raz wielkie - dziękuję.

Przygotował: Karol Apostołowicz

Zdjęcia: Justyna Domnik, Julia Zawiszewska