11 maja 2017 20:10 | Aktualności

Językowo-deserowo - kuchnie Europy

„Językowo - deserowo”

Słodko, pysznie, kolorowo, tak zaprezentowały się desery kuchni różnych krajów Europy, przygotowane przez uczniów w ramach wydarzenia „Językowo – deserowo”. Impreza odbyła w naszej szkole się 11 kwietnia. Liczni uczestnicy konkursu kulinarnego włożyli wiele starań w smakowite i efektowne przygotowanie regionalnych słodkości. Jury konkursowe stanęło zatem przed niełatwym zadaniem spróbowania wszystkich specjałów i wyboru tego najsmaczniejszego. Zwycięzcą zmagań został Szymon Babiński z klasy IIId, z ciastem „Dresdner Käsekuchen”.

Aby poznać kulturę danego kraju, nie sposób zapomnieć o jego kuchni, stąd pomysł na przybliżenie tradycji kulinarnych krajów, których języków na co dzień uczymy się w szkole. Tajniki kuchni brytyjskiej, francuskiej, hiszpańskiej, niemieckiej i rosyjskiej przybliżyły nam prezentacje uczniów urozmaicone piosenkami z danego obszaru językowego. Nie zabrakło także wykładu pana Michała Dąbrowskiego na temat kultury picia kawy we Włoszech. Na zakończenie uczestnicy imprezy z apetytem wzięli udział we wspólnej degustacji.
Serdecznie dziękujemy uczniom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia i gratulujemy wszystkim, którzy stanęli w konkursowe szranki. Tak słodkich lekcji języków obcych chciałoby się więcej !

Dostarczyła: Izabela Tiefenthaler