26 maja 2017 22:32 | Aktualności

Wymiana polsko-francuska (2017)

W dniach 15 - 19 maja II Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Tczewie gościło dwudziestoosobową grupę uczniów z Francji. Francuzi przyjechali do nas z Beauvais - miasta partnerskiego Tczewa. Jednocześnie grupę uczniów gościło też Gimnazjum nr 2. Rówieśnicy naszych licealistów i gimnazjalistów uczęszczają do Zespołu Szkół Świętego Ducha w Beauvais.

W czasie pobytu francuska młodzież zwiedziła nasze miasto oraz odbyła wycieczki do Trójmiasta, Malborka i na Półwysep Helski. Ważnym punktem programu było zwiedzanie szkoły i rozgrywki sportowe w sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego. Te ostatnie dostarczyły zarówno uczniom francuskim jak i polskim niezapomnianych emocji. Pobyt zakończyła uroczysta kolacja z udziałem pana wicestarosty W. Sosnowskiego i pana wiceprezydenta A. Urbana oraz pani dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego D. Kościjańczuk i pana dyrektora Ginnazjum nr 2 P. Kaczmarka.

Francuska młodzież bardzo dobrze czuła się w naszym kraju. Doskonale spisali się uczniowie naszej szkoły goszczący swoich rówieśników w domach. Przyjazna atmosfera i tradycyjna polska gościnność zrobiła na gościach duże wrażenie.

Teraz czas na nas! W niedzielę 28 maja wyruszamy do Beauvais!

Opracowanie i zdjęcia: Marzenna Pilas