Aktualności

17 września 2017 21:06 | Aktualności

TOFIFEST - Klasyka Polskiego Offu - 15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest/Toruń

Przygoda z kulturą – 15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest/Toruń

 

 

W niedzielne popołudnie 17 września uczennice klasy II a – klasy artystycznej, wraz z M. Szewc-Słomską i R. K. Apostołowicz, wzięły udział w organizowanym po raz trzeci przeglądzie filmów zaprezentowanych na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Tofifest. W Centrum Kultury i Sztuki obejrzały siedem filmów, które można było zobaczyć podczas Festiwalu w Toruniu.

 

W programie projekcji można było obejrzeć:
Autononstop reżyseria i scenariusz: Dominik Matwiejczyk; 2004, thriller
W pewien mroźny dzień, autostopowicz zatrzymuje przypadkowe auto. Zachowanie kierowcy budzi w nim niepokój, dodatkowo pogłębiony przez znalezienie w schowku pistoletu…


Melodramat reż. Filip Marczewski, 2005, obyczajowy
Opowieść o czternastoletnim, dojrzewającym emocjonalnie i seksualnie chłopcu. Historia erotycznej fascynacji starszą siostrą, przyjaźni z koleżanką z podwórka i skomplikowanych relacji z narzeczonym siostry. Wszyscy tu tęsknią i poszukują ciepła, uczucia, a przede wszystkim – miłości.


Marco P. i złodzieje rowerów reż. Bodo Kox, 2005, komedia
Tytułowy Marco jest prawdziwym fanatykiem kolarstwa. Na punkcie swojego roweru ma absolutnego fioła. Pewnego dnia złodzieje z osiedlowej mafii kradną jego ukochany rower. Marco wpada w depresję, ale narasta w nim chęć zemsty. Postanawia na własną rękę odnaleźć złodziei i srogo ich ukarać...


Film, że mucha nie siada reż. Michał Poniedzielski, 2006, animacja
Rzecz dzieje się w kuchni. W czasie, gdy grupka much pałaszuje bliżej niezidentyfikowaną żywność z talerza na stole, szpanująca mucha lata po całym pomieszczeniu, wykonując skomplikowane akrobacje w powietrzu. Jej przedstawienie kończy się tragicznie.

Sezon na kaczki reż. Julia Ruszkiewicz, 2006, dramat
Znakomicie sfotografowana i opowiedziana historia tragicznego wypadku. Świetnie podpatrzony świat dzieci - i pytanie: jak powiedzieć rodzicom o tym, że zrobiło się coś złego - bardzo złego.

X2 (razy dwa) reż. Bartosz Paduch, 2005, dramat
Przesłuchanie w komisariacie. Zatrzymani mają po dwadzieścia kilka lat, jeden ma irokeza i jest punkiem, drugi jest “dresiarzem”. Okazuje się, że noszą to samo nazwisko... Czy coś ich łączy?

Kapelusz reż. Agnieszka Smoczyńska, 2003, dramat
Opowiadanie o miłości, szacunku i zrozumieniu między ojcem i synem. Lata 30. XX wieku, Kraków. Chłopiec i jego ojciec wychodzą z domu. Zwykły kapelusz stanie się powodem niezwykle ważnego wydarzenia w ich życiu. Film jest adaptacja opowiadania Kazimierza Brandysa.

 

Dostarczył: Karol Apostołowicz

Przeczytano: 602 razy. Wydrukuj|Do góry