06 listopada 2017 06:41 | Aktualności

Filmowa przygoda w sobotnie popołudnie – Festiwal Filmu

Tym razem to w sobotnie popołudnie, 27 października, uczennice klasy II a – klasy artystycznej, wraz z M. Szewc-Słomską i R. i K. Apostołowicz, wzięły udział w Festiwalu Filmu PATRZ WIĘCEJ. W Centrum Kultury i Sztuki w ramach Festiwalu obejrzały projekcję pięciu filmów, które prezentowane były tczewskim widzom z okazji 15-lecia Szkoły Wajda School & Studio. Pokaz opatrzony był dodatkowo wypowiedziami filmoznawcy.

Koniec świata reż. Monika Pawluczuk

Film dokumentalny, w którym kilka historii dzieje się w czasie jednej nocy. W tę noc, kolejnego „ końca świata” ludzie w dużym mieście, nękani samotnością chcą z kimś po prostu porozmawiać. Motywem łączącym ten nocny świat jest radio – słyszymy je w karetce, monitoringu miejskim, wszędzie. To ono spaja film i jest jednocześnie źródłem najważniejszych pytań. Paparazzi

reż. Piotr Bernaś

Film opisuje kulisy budzącego emocje i powszechnie krytykowanego zawodu. "Paparazzi" to pierwszy polski film o tej tematyce. Pokazuje jedne z najważniejszych w Polsce wydarzeń medialnych roku 2010 z punktu widzenia codziennej pracy paparazzi . Jednak na pierwszym planie rozgrywa się dramatyczna historia człowieka, który codziennie dokonuje kontrowersyjnych wyborów i ponosi ich konsekwencje na gruncie emocjonalnym, osobistym i etycznym.

Niewiadoma Henryka Fasta reż. Agnieszka Elbanowska

Henryk Fast, emerytowany profesor matematyki, w poszukiwaniu szczęśliwej miłości jest gotowy na podjęcie każdego ryzyka. Pada ofiarą oszustwa i zostaje okradziony, ale nawet to nie jest w stanie go zniechęcić. Pogoń za marzeniami przerywa dopiero bolesna konfrontacja z przeszłością.
Ślimaki

reż. Grzegorz Szczepaniak

Andrzej wraz z kolegą postanawia założyć park hodowlany dla ślimaków. Mimo braku doświadczenia wierzy w sukces przedsięwzięcia. Z pomocą przychodzi mu Grzegorz , który udziela cennych porad. W przerwach w pracy mężczyźni prowadzą rozmowy o życiu i śmierci, miłości i przyjaźni Trampkarze

reż. Marcin Filipowicz

Film dokumentalny pokazujący początkowy, a zarazem najtrudniejszy etap w życiu młodych bohaterów, prowadzący do spełniania ich życiowego marzenia. Głównymi bohaterami filmu są dwaj bracia, 14-letni Mateusz oraz 13-letni Łukasz, mieszkający w niewielkiej górskiej wiosce na południu Polski. Ich marzeniem jest zostać profesjonalnymi piłkarzami grającymi przynajmniej w Polskiej Ekstraklasie.

Dostarczyła: Romana Apostołowicz