22 listopada 2017 20:14 | Aktualności

Warsztaty „Grenzenlos”

7.11 odbyły się w naszej szkole warsztaty językowo – fotograficzne przeprowadzone w ramach projektu „Grenzenlos” (Bez granic). W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy II uczący się języka niemieckiego w grupie kontynuacyjnej. Grupa już po raz drugi uczestniczy w przedsięwzięciu. Projekt został zainicjowany przez Goethe - Institut, instytucję zajmującą się nauczaniem i popularyzacją języka niemieckiego, w celu wzajemnego poznania się młodych ludzi z różnych krajów oraz rozwinięcia ich umiejętności językowych.

Uczestnicy zajęć mieli okazję poznać specyfikę pracy i zobaczyć najnowsze zdjęcia niemieckiej fotografki, Louisy Summer, która poprowadziła warsztaty. Po przybliżeniu tematu i opracowaniu wstępnej koncepcji planowanych zdjęć uczniowie w towarzystwie fotografki udali się w plener. Efektem warsztatów są zdjęcia interpretujące w różny sposób hasło „Bez granic”. Fotografie wykonane w Tczewie, a także przez pozostałych uczestników projektu, w Egipcie i na Łotwie stały się częścią wirtualnej galerii Goethe Institut. Dzięki specjalnej platformie edukacyjnej uczniowie z krajów zaangażowanych w przedsięwzięcie mogą komentować i oceniać wyniki swoich prac. Planowane jest także zorganizowanie wystawy w naszej szkole.