30 listopada 2017 22:46 | Aktualności

Future Shorts Jesień 2017

Mimo, że jesienna pogoda za oknem skłaniała do pozostania w domu, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia pod opieką p. M. Szewc-Słomskiej i R.K.Apostołowicz w kolejnym przeglądzie filmowym. Tym razem w programie znalazło się pięć krótkometrażowych produkcji – trzy fabularne, jeden film eksperymentalny oraz teledysk muzyczny:

Les Miserables (Francja 2017, fabuła)
We współczesnym paryskim przedmieściu z powieści Victora Hugo, nowo przeniesiony policjant odkrywa obraźliwe praktyki pracy dwóch weteranów. Kiedy młody chłopak z osiedla nagrywa ich działania, społeczność jest na skraju buntu.

Sing (Węgry 2016, fabuła)
Zsofi ma problemy z odnalezieniem się w nowej szkole – śpiew w sławnym szkolnym chórze jest jej jedynym ukojeniem. Okazuje się jednak, że opiekunka chóru nie jest tak inspirującym nauczycielem, za jakiego jest uznawana.

The Blaze – Territory (Francja 2017, teledysk)
Młody mężczyzna powraca do odległego miejsca, które kiedyś nazywał domem, Algierii. Wraz z charyzmatycznym bohaterem teledysk ten uosabia gniew The Blaze, którzy stworzyli nie tylko muzykę, ale również teledysk.

Rocknrollers (Holandia 2016, fabuła)
Opowieść o dojrzewaniu, depresji, uzdrawiającym wpływie muzyki oraz młodzieńczej przyjaźni.

Batrachian’s Ballad (Portugalia 2016, eksperyment).
Podobnie jak Cyganie, ceramiczne żaby nie pozostają niezauważone dla bacznego obserwatora. “Batrachian’s Ballad” pojawia się w kontekście wieloznaczności. Film ingeruje w rzeczywistość portugalskiego życia codziennego, ukazując je formę bajki.

Dostarczyła: Romana Apostołowicz