11 grudnia 2017 20:30 | Aktualności

Świąteczna Pomoc Kresowym Straceńcom

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, nadchodzi czas na przygotowanie prezentów dla naszych najbliższych. Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły, wiedząc, co w świętach najważniejsze, biorą udział w wielu akcjach charytatywnych, których celem jest przygotowanie świątecznych paczek dla potrzebujących. Tym razem przyłączyliśmy się do wspaniałej akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej.

Pomoc dla naszych rodaków z Wileńszczyzny i Grodzieńszczyzny, ostatnich żyjących żołnierzy AK i ich rodzin, polegała na zebraniu żywności i przygotowaniu z niej świątecznych paczek. Zaangażowanie naszej społeczności przeszło najśmielsze oczekiwania. Początkowo chcieliśmy przygotować trzy, ale ostatecznie spakowaliśmy siedem wielkich paczek, które nasz dzielny pan Adam, z wielkim trudem, na wózku przewiózł do samochodów. Do każdej paczki włożyliśmy świąteczne życzenia, opłatek, czasem listy z ciepłymi słowami. Mamy nadzieję, że dary przyniosą naszym Rodakom zza wschodniej granicy dużo radości.

Dziękujemy Wam wszystkim, dzięki temu i Wasze Święta będą piękniejsze!

Przygotował: Karol Apostołowicz
Zdjęcia: R.Apostołowicz, B.Kozłowski