06 czerwca 2018 22:01 | Aktualności

Wizyta młodzieży francuskiej w Tczewie (2018)

W dniach 16 - 20 maja 2018r. II Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Tczewie gościło w ramach wymiany dwudziestopięcioosobową grupę uczniów z Francji z Zespołu Szkół Świętego Ducha w Beauvais - miasta partnerskiego Tczewa. Wymiana współorganizowana była przez Szkołę Podstawową nr 2 w Tczewie.

W czasie pobytu, w dniu 17 maja 2018r. francuska młodzież brała udział w zajęciach plastycznych w Tczewskiej Fabryce Sztuk, zwiedziła nasze miasto oraz odbyła wizytę w Urzędzie Miasta , gdzie została powitana przez pana wiceprezydenta A. Urbana. Uczniowie z Francji odbyli również wycieczki do Gdańska – w dniu 18 maja oraz Malborka i obozu koncentracyjnego w Sztutowie w dniu 19 maja 2018r.

Istotnym punktem programu pobytu Francuzów było zwiedzanie szkoły i rozgrywki sportowe w sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Tczewie. W murach szkoły powitała gości pani dyrektor D. Kościjańczuk. Rozgrywki wzbudziły ducha rywalizacji i dostarczyły zarówno uczniom francuskim jak i polskim niezapomnianych emocji.

Młodzież z Francji bardzo dobrze czuła się w Polsce. Rodziny naszych uczniów goszczące Francuzów w swoich domach dołożyły wszelkich starań, aby goście czuli się jak najlepiej. Niezwykle przyjazna atmosfera, doskonała organizacja pobytu i tradycyjna polska gościnność zrobiła na francuskiej młodzieży duże wrażenie.

Przygotowała Marzenna Pilas