24 września 2018 21:32 | Aktualności

Wyjazd integracyjny klas pierwszych do Szymbarka (2018)

W czwartek 20 września uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami udali się na jednodniową wycieczkę integracyjną do Szymbarka. Dobre humory dopisywały już od samego początku. Oba autokary pełne były śmiechu i śpiewu młodzieży. W Szymbarku uczniowie podzielili się na dwie grupy. Klasy I a i I c zabrały się najpierw do pieczenia chleba. Własnoręcznie trzeba była wygnieść i uformować ciasto na chleb. Było przy tym co niemiara zabawy i radości. Niejedna osoba wyglądała po tym jak piekarz i młynarz w jednym. Natomiast klasy Ib i Id udały się z przewodnikiem, aby najpierw obejrzeć i poznać zgromadzone w Szymbarku eksponaty – najdłuższą deskę na świecie, dom Sybiraka, barak z sowieckiego łagru, rekonstrukcję bunkra Gryfa Pomorskiego, oraz oczywiście dom do góry nogami. Obie grupy zamieniły się następnie miejscami tak, aby każdy mógł zarówno upiec chleb, jak i zwiedzić ciekawe miejsca związane z naszą historią. Chociaż niektórzy z uczniów byli już wcześniej w Szymbarku, nikt nie narzekał, że znalazł się tu powtórnie, wszak liczy się nie tylko miejsce, ale przede wszystkim dobre towarzystwo. A takowego nie brakowało, bo wszyscy uczniowie klas pierwszych zdążyli się już nieźle zaaklimatyzować w II LO, a także poznać i polubić. Wspólny wyjazd tylko to ugruntował i pogłębił. Na koniec uczniowie i nauczyciele razem spotkali się przy ognisku, gdzie mogli wspólnie upiec chleb i kiełbaski. Przed opuszczeniem tego ciekawego miejsca wszyscy odebrali wypieczone już w piecu, jeszcze ciepłe chleby. Z pewnością mogli je z dumą pokazać i wspólnie zjeść ze swoimi najbliższymi (o ile wcześnie nie zjedli ich już w drodze powrotnej). Wyjazd do Szymbarka możemy uznać za bardzo udany.

Zdjęcia: {}

Dostarczyli: Karol Apostołowicz, Magdalena Zacharek

Wyjazd integracyjny klas pierwszych do Szymbarka (20.09.2018)