21 grudnia 2018 19:33 | Aktualności

X Powiatowa Gala Wolontariatu (Gniew)

4 grudnia 2018 r. na Zamku w Gniewie odbyła sie X Powiatowa Gala Wolontariatu, podczas której Grupa Wolontariuszek Smerfetki z rąk wiceprezydenta miasta Tczew Adama Urbana oraz wicestarosty Piotra Cymanowskiego odebrały wyróżnienie w kategorii Grupa Wolontariacka. Smerfetki to uczennice naszego liceum: Julia Rekowska II a, Agata Rusin II a, Karolina Kamrowska Ic i Julia Owsianka Id, które wraz z opiekunem Ilona Cwiklińska w wolnym czasie pomagają w terapii dzieci z autyzmem w Fundacji Odnowa w Tczewie. W ramach obowiązków uczennice te współpracują z terapeutami podczas zajęciach z dziećmi, tworzą pomoce dydaktyczne oraz ozdoby na uroczystości i święta. Włączają się także w akcje wolontariackie organizowane przez naszą szkołę, powiat tczewski a także akcje ogólnopolskie.

Dostarczyła: Ilona Chacińska