12 stycznia 2019 21:22 | Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej 2018

12 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Wśród gości specjalnych znalazł się
wicestarosta - Pan Zbigniew Zgoda. Z tej okazji młodzież z klas Ib i IIa przygotowała uroczysty apel, podczas którego najlepsi uczniowie otrzymali stypendia Dyrektora II LO za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

• Inez Grądziel z klasy 3b,
  • Sandra Aftka z klasy 3b,
  • Filip Werenczak z klasy 3c,
  • Mateusz Cymanowski z klasy 3c,
  • Natalia Szczepańska z klasy 3a,
  • Kamil Kamratowski z klasy 3a,
  • Natalia Urban z klasy 2c,
  • Izabela Muszyńska z klasy 2c,
  • Julia Kotlewska z klasy 2c,
  • Agata Grzegorczyk z klasy 2c,
  • Wiktoria Musiał z klasy 2a,
  • Igor Wilejto z klasy 2d,
  • Martyna Krygier z klasy 2d,
  • Zuzanna Szabłowska z klasy 2d,
  • Katarzyna Choińska z klasy 2d,
  • Milena Gowin z 2d.

Ponadto wręczona została nagroda Dyrektora II LO za wysoką frekwencję podczas biegów „Parkrun”. Na podium uplasowali się:

• Patryk Szczukowski z klasy 3e,
  • Mateusz Szwindowski z klasy 3e,
  • Dawid Dubiela z klasy 2b.

Nie można zapomnieć o uczestnikach Jarmarku Cysterskiego! Uczniowie w konkursie literackim i historycznym zajęli zaszczytne lokaty:

• Wiktoria Piotrzkowska z klasy 3b zajęła I miejsce w konkursie literackim,
  • Damian Osowski z klasy 1a zajął III miejsce w konkursie literackim,
  • Jakub Gdaniec z klasy 1c zajął II miejsce w konkursie historycznym.

Wyróżnieni zostali także uczniowie, którzy tworzyli Brać cysterską II LO:

klasy 1a:

• Wojciechowski Paweł,

z klasy 3b:

• Piotrzkowska Wiktoria.

Po wręczeniu nagród przyszedł czas na zabawę. Ojj działo się, działo! A to wszystko za sprawą Familiady Szkolnej, w której zmierzyły się dwa zespoły: „Pedaguski” w składzie: p. Andrzej Demski, p. Magdalena Zacharek, p. Karol Apostołowicz i p. Milena Leszman-Pelowska. Kapitanem drużyny był p. Michał Dąbrowski, a konsultantem Paweł Szczygielski z klasy 2a... oraz „Odkrywcy” w składzie: p. Karolina Kupczyk, p. Małgorzata Szanser, p. Grażyna Tusk i p. Ewa Kucks. Kapitanem drużyny był p. Szymon Machalski, a konsultantem Konstanty Mackiewicz z klasy 2a. Zasady Familiady zapewne są wszystkim znane. Wyjątek stanowiła dodatkowa konkurencja, jaką była niezapowiedziana kartkówka dla naszych nauczycieli. Cóż to było za zaskoczenie! A stres nie do opisania...

Walka między drużynami była bardzo wyrównana. Oba zespoły świetnie się spisały, jednak zwycięzca może być tylko
jeden... Złotą rzepę II LO w Tczewie otrzymała drużyna prowadzona przez p. Szymona, czyli Odkrywcy! Po wręczeniu nagrody czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka. Solówka gitarowa Miłosza Maćkowiaka oraz występ specjalny, podczas którego organizatorzy zaprezentowali piosenkę napisaną specjalnie na ten dzień. Fajnie było! Czekamy na kolejne wydarzenia i imprezy szkolne!

Dostarczył: Szymon Machalski

Powiązane wiadomości: