29 września 2019 21:59 | Aktualności

XIX Jarmark Cysterski za nami

W trzecią niedzielę września, już po raz dziewiętnasty odbył się w Pelplinie Jarmark Cysterski, w którym udział wzięli także uczniowie naszej szkoły. Tradycyjnie, ci chętni do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, uczestniczyli w konkursach - historycznym i literackim. Dwoje uczniów otrzymało nagrody - wyróżnienia w konkursie wiedzy o cystersach, byli to Kamila Parciak i Jakub Gdaniec z klasy IIc. W konkursie literackim zaś pierwsze miejsce zajął Damian Osowski z klasy IIa. Wielkie gratulacje !!! W dalszej części Jarmarku, w zmaganiach rycerskich wzięli udział uczniowie z klasy IIc: Patrycja Nawrocka, Ania Bunkowska, Ola Wendt, Klaudia Nowakowska, Paweł Wojciechowski, Jakub Lewandowski, Mateusz Godula oraz Bartosz Talarowski z klasy Ia. Zmagania były ekscytujące, ale na wygraną musimy jeszcze poczekać. Centralnym punktem Jarmarku było przedstawienie z życia społeczności średniowiecznego Pelplina. Nasi uczniowie, wymienieni już wyżej, odegrali swoje role z wielkim poświęceniem i przejęciem. W pelplińskiej imprezie wzięły też udział uczennice z klasy IIa, Karolina Chmielecka, Weronika Laprus, Julia Klunder i Agata Nega, które rozdawały promujące naszą szkołę pachnące jabłka oraz Michalina Chronowska, która odegrała w scence balkonowej rolę uwięzionej księżniczki. Wszystkim uczniom dziękujemy za pomoc i zaangażowanie. Opiekunami braci rycerskiej II LO byli w tym roku nauczyciele Romana Apostołowicz, Ilona Ćwiklińska, Szymon Machalski oraz Karol Apostołowicz. Do zobaczenia za rok.