Aktualności

26 lutego 2020 11:58 | Aktualności

Powiat Tczewski po raz kolejny uczci pamięć Żołnierzy Wyklętych [01.03.2020]

W niedzielę 1 marca br. Powiat Tczewski  po raz kolejny uczci pamięć Żołnierzy Wyklętych. Główne uroczystości zorganizowane zostaną przez Starostwo Powiatowe, Przeorat Pomorski Orderu Świętego Stanisława, Urząd Miasta Tczewa, Powiatowe Centrum Sportu i II Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Tczewie.

Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła, o godz. 10.00. Po Mszy wszyscy zebrani przejdą przed Panteon Katyński znajdujący się na terenie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Tczewie, gdzie odbędzie się  krótkie spotkanie modlitewne w intencji tych, którzy zginęli za Ojczyznę, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pamięci.

Organizatorzy zapowiadają też znane już tczewianom wydarzenie patriotyczne  jakim jest „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, największy bieg pamięci w Polsce. Rozpocznie się on o godzinie 12.00 na Alei Solidarności, w związku z czym planowane są zmiany w ruchu. Długość biegu jest ściśle określona i wynosi 1963 metry – jest to nawiązanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak, ps. Lalek. Każdy, kto dobiegnie do mety otrzyma pamiątkowy medal. Przygotowano również bieg „mini” dla dzieci na dystansie 196 m, który rozpocznie się już o godz. 11.30.

Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych towarzyszyć będzie wiele imprez na terenie II Liceum Ogólnokształcącego.

Dla wszystkich przygotowana będzie też pyszna żołnierska grochówka, a o stronę artystyczną zadba występujący na hali II LO Chór Męski „Echo”.

Serdecznie zapraszamy!!!!

Przeczytano: 153 razy. Wydrukuj|Do góry

Uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych (01.03.2020)