II Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Tczewie
http://2lotczew.superszkolna.pl

08 października 2018 22:32 | Sport

Gdyńskie Delfinarium - ogólnopolskie zawody pływackie

Pierwszy start w tym sezonie ma za sobą uczennica II LO w Tczewie, zawodniczka UKS „2” Tczew Marysia Kuchta.

 

Do tradycji przeszło już inaugurowanie sezonu startowego na zawodach w Gdyni. Przebieg zawodów w wykonaniu Marysi można określić jednym słowem: „dominacja”. Nasza zawodniczka wystartowała dwukrotnie na dystansach 200 m st. dowolnym oraz 200 m st. zmiennym, które były konkurencjami specjalnymi rozgrywanymi w formule open, czyli bez podziału na kategorie wiekowe.

 

W pierwszej konkurencji Maria nie dała szans rywalkom, prowadząc od startu do mety, meldując się ponad 3 sekundy przed rywalkami. Wykazując się równym, doskonałym tempem i perfekcyjną techniką. Konkurencja ta ta była niezwykle mocno obsadzona, brały w niej udział utytułowane zawodniczki min. Karolina Urban UKS „Ósemka” Starogard wielokrotna medalistka MP juniorek czy też Agnieszka Rutkowska „Skalar” Słupsk multimedalistka MP juniorek i seniorek, uczestniczka Mistrzostw Europy juniorów.

 

W drugim starcie na 200 zmiennym, również nie dała szans rywalkom. Walkę z Marysią próbowała nawiązać wspomniana wcześniej Agnieszka Rutkowska, specjalistka od stylu klasycznego i zmiennego. Maria jednak wyrobiła sobie sporą przewagę na pierwszej części dystansui doskonale odparła atak Agnieszki w stylu klasycznym. Wyniki uzyskane przez Marysie dały jej tytuł najlepszej zawodniczki w kat. juniorek 16 letnich i starszych, są one również nowymi rekordami życiowymi zawodniczki.

 

Wyniki techniczne zawodów:


200 m st. dowolnym 2:06.15
200 m st. zmiennym 2:23.77

 

Dostarczył: Piotr Maziewski