II Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Tczewie
http://2lotczew.superszkolna.pl

22 grudnia 2018 21:35 | Sport

Złoto i Srebro Marysi Kuchty na Zimowych MPJM w pływaniu (Gorzów Wlkp.)

Złoto i srebro Marysi na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (16 lat) w pływaniu – Gorzów Wlkp.

Termin: 2018-12-14 - 2018-12-16


Marysia Kuchta uczennica II LO w Tczewie, zawodniczka UKS „2” Tczew obroniła tytuł z krótkiego basenu w swojej koronnej konkurencji 400 m stylem zmiennym.

Zawody mają formułę eliminacji i finałów i trwają trzy dni. Wymaga to od zawodników solidnego przygotowania, szczególnie w przypadku takich zawodniczek jak Maria, która startuje w tak „morderczych” konkurencjach.


W pierwszym dniu zawodów zawodniczka brała udział w swojej koronnej konkurencji. Wyścig eliminacyjny ukończyła na drugim miejscu przez cały czas kontrolując wyścig, aby jak najmniejszym nakładem sił dostać się do popołudniowych finałów. Wyścig finałowy był spektaklem dwóch zawodniczek: Aleksandry Wilczewskiej z Lublina i naszej zawodniczki. Po stylu motylkowym Marysia plasowała się na drugiej pozycji z niewielką stratą do Oli. Styl grzbietowy to specjalność zawodniczki z Lublina, jednak Maria uzyskała w tej części dystansu swój życiowy rezultat i traciła niecałe dwie sekundy. Styl klasyczny zawodniczki przepłynęły w podobnym czasie, jednak styl dowolny to już popis Marysi. Zameldowała się na pierwszym miejscu drugi raz w karierze zostając Mistrzynią Polski.


Miejsce to zostało okraszone świetnym wynikiem, który jest od teraz rekordem klubu juniorek 16,17,18 letnich i seniorek. Drugi dzień to zmagania Marii na 400 st. dowolnym. Eliminacje poszły podobnie jak dzień wcześniej. Zadanie było proste, dostać się jak najmniejszym kosztem do finału. W finale Marysia ścigała się z utytułowanymi kraulistkami, sama będąc specjalistką od stylu zmiennego. Pokazała w tym wyścigu ogromny potencjał w stylu dowolnym, zdobywając srebrny medal za swoją przyjaciółką Klaudią Skibiak zawodniczką z Łodzi.


Trzeci dzień to seria finałowa na 800 st. dowolnym. Marysia podeszła do niego bardzo ambitnie. Jednak zmęczenia dało się we znaki. To już był piąty wyścig na tych mistrzostwach i to w dodatku na „morderczych” dystansach. Mimo uzyskania wybitnego wyniku, połamania, jako druga w historii tczewskiego pływania magicznej bariery 9 minut do medalu zabrakło zaledwie 19 setnych sekundy.

 

Wyniki techniczne zawodów:

400 m st. zmiennym 4:49.98 (el. 4:58.18) ZŁOTY MEDAL.
400 m st. dowolnym 4:19.84 (el. 4:25.15) SREBRNY MEDAL.
800 m st. dowolnym 8:57.68 IV miejsce.

 

Więcej tutaj: megatiming.pl

Dostarczył: Piotr Maziewski

Zdjęcia:

Załączniki:

ResultList 11F - Dziewcząt, 400m zmienny (złoto) [17.25 KB]

ResultList 19F - Dziewcząt, 400m dowolny (srebro) [17.97 KB]