26 listopada 2015 08:24 | Sport

Brązowy Medal Mistrzostw Świata Juniorów w Bilardzie

CHINY - SZANGHAJ 2015

W ubiegłym tygodniu uczeń naszej szkoły, Kamil Sząszor, zdobył zaszczytne 3 miejsce w Finale Mistrzostw Świata Juniorów w bilardzie. Kamil jest utytułowanym zawodnikiem tczewskiej „Arkadii”. Wcześniej, do naszej szkoły uczęszczał brat Kamila Mateusz, który również odnosił w tej dziedzinie znaczące sukcesy. Gratulujemy Kamilowi, życzymy mu dalszych triumfów. A oto relacja Kamila z mistrzostw.

„Presja debiutu była bardzo duża. Różnica godzin, mecze o godzinie 3:00 w nocy czasu polskiego. Pierwszy mecz zagrałem z zawodnikiem z Mongolii E.Temuujin i po dobrym początku wygrałem 7:5. W 2 rundzie zmierzyłem się z reprezentantem Republiki Południowej Afryki S.Grove, wygrana 7:0! Nadszedł mecz o ćwierćfinał. Naprzeciw mnie stanął zawodnik gospodarzy L.Mi. Zacząłem mocno, prowadziłem 4:0. Po kilku prostych błędach zrobiło się 6:6. Ostatnia partia, gram nie dokładną odstawną i przeciwnik ma szansę skończyć mecz. Gdy wydawało się, że pierwsza porażka na tych mistrzostwach stanie się faktem, Mi pomylił się na "ósemce". Wbijam trudną bilę, wychodzę sobie dobrze na bilę numer 9. Wielka ulga, byłem już w ćwierćfinale! Mecz o medal miałem grać ponownie z reprezentantem z Mongolii. Przeciwnik nie stawił się na pojedynek!!! Jedno było już pewne, zostałem medalistą mistrzostw Świata juniorów! W półfinale zmierzyłem się z zawodnikiem reprezentującym Chiny - X.Zheng. Niestety zrobiłem kilka błędów więcej i przegrałem 7:8!!

Chciałbym złożyć wielkie podziękowania dla Polskiego Związku Bilardowego na ręce pana prezesa Grzegorza Kędzierskiego! Dziękuję też trenerowi polskiej kadry juniorów panu Piotrowi Kędziorowi za obecność na tym turnieju i mobilizację przed każdym pojedynkiem! Dziękuję mojemu głównemu sponsorowi - firmie McDermott za sprzęt. Dziękuję prezydentowi miasta Tczewa panu Mirosławowi Pobłockiemu za przesłane gratulacje! Dziękuję rodzicom, bez ich pracy i zaangażowania nie zdobyłbym takiego sukcesu.

Mogę tylko powiedzieć, że to dopiero początek ciężkiej pracy!”

Opis wydarzenia przez:

The World Games Wrocław: theworldgames2017.com