Współpraca z UG

12 czerwca 2017 14:14 | Współpraca z UG

Warsztaty na UG 2018 / Wydział Biologii UG

Dnia 12 czerwca 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach organizowanych w ramach projektu UG „Poznaj pracę biologa”. Na początku młodzież udała się do Muzeum Inkluzji w Bursztynie, mieszczącego się w gmachu Wydziału Biologii, gdzie podziwiała okazy bezkręgowców zatopionych w bursztynie.

Następnie uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy i pod opieką pracowników Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka rozpoczęli zajęcia doświadczalne. Pierwszy zespół sprawdzał „Co pływa w naszej krwi” pracując pod czujnym okiem Pana dr Wojciecha Glaca. Druga grupa wykonywała „Testy behawioralne na zwierzętach” przy pomocy Pana mgr Arkadiusza Działoszewskiego, natomiast pozostali uczniowie, wraz z Panem mgr inż. Michałem Jaskulskim badali „Elektryczność w biologii”.

Dzięki dzisiejszym warsztatom licealiści mogli znacznie poszerzyć swoją wiedzę z zakresu biologii eksperymentalnej. Zajęcia były tak ciekawe, że uczniowie nie zdążyli zrobić zdjęć. Właśnie dlatego planujemy kolejne spotkania z pracownikami UG.

Dostarczył: Szymon Machalski