Współpraca z UG

27 marca 2018 21:49 | Współpraca z UG

Poznajemy faunę i florę Bałtyku / MiR w AG

27 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Gdyńskie Akwarium, w ramach projektu „Wiedza to potęga – poprawa jakości edukacji ogólnej
w szkołach Powiatu Tczewskiego”.
Młodzież zwiedziła budynek, w którym mogła podziwiać niezwykłe ekspozycje zwierząt pochodzących z ciepłych i chłodnych mórz oraz ciekawe gatunki słodkowodnych organizmów z całego świata. Ponadto licealiści wysłuchali wykładu na temat historii powstania Bałtyku oraz fauny i flory naszego morza. Największą atrakcją były jednak zajęcia laboratoryjne, podczas których uczniowie pracując przy binokularach rozpoznawali i oznaczali gatunki zwierząt morskich.
Zajęcia były świetnym dopełnieniem treści omawianych na lekcjach biologii. Wiedza zdobyta w szkole znalazła praktyczne zastosowanie w laboratorium.
Po udanych i ciekawych warsztatach udaliśmy się na krótki spacer, by skorzystać z pięknej pogody, a następnie wróciliśmy do szkoły.
Dziękujemy bardzo organizatorom wycieczki za możliwość udziału w warsztatach,
a prowadzącym za niezwykle miłe przyjęcie i profesjonalną opiekę.

Opiekunowie: Iwona Michalska, Szymon Machalski

Strona internetowa Akwarium Gdynia: akwarium.gdynia.pl