Współpraca z UG

26 lutego 2019 06:08 | Współpraca z UG

Tajniki pracy neurofizjologów - warsztaty biologiczne / Wydział Biologii UG

28 stycznia uczniowie klas przyrodniczych - 1b i 2cd wraz z p. Iwoną Michalską i p. Szymonem Machalskim odwiedzili Wydział Biologii UG i poznali tajniki pracy neurofizjologów.

Młodzież została podzielona na dwa zespoły. Pierwszy z nich wziął udział w zajęciach pt. "Co w głowie piszczy - mózg pod lupą i mikroskopem", które prowadziła dr Dorota Myślińska. Podczas warsztatów licealiści zapoznali się z anatomią funkcjonalną mózgowia i dzięki nowoczesnym programom komputerowym mogli obejrzeć mózgowie człowieka w trójwymiarze. Ponadto uczniowie zobaczyli jak wygląda prawdziwy mózg szczura i szkielet człowieka, który samodzielnie składali. Na zajęciach poruszone zostały także zagadnienia związane ze złudzeniami wzrokowymi.

Druga grupa wzięła udział w warsztatach pt. "Lepiej nagradzać czy jednak karać? Praktyczne uwagi na temat warunkowania". Zajęcia prowadził mgr Kacper Ptaszek. Podczas prelekcji uczniowie zapoznali się z zasadami planowania i przeprowadzania testów behawioralnych na zwierzętach oraz dowiedzieli się, w jaki sposób powstają odruchy warunkowe u zwierząt. Główną atrakcją była możliwość asystowania przy przeprowadzaniu doświadczeń na szczurach.

Warsztaty bardzo się nam podobały!

Dostarczył: Szymon Machalski