31 marca 2015 21:40 | Ogłoszenia

III miejsce w 60 OKR (Ogólnopolski Konkurs Recytatorski)

Nieobca jest też uczniom Sobieskiego sztuka mówienia. Szymon Babiński zajął III miejsce w 60 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim (etap powiatowy). Zgodnie z wymogami regulaminu, trzeba było przygotować dwa utwory poetyckie i fragment prozy.

W Centrum Kultury i Sztuki (CKiS Tczew) oraz Towarzystwie Kultury Teatralnej  (Oddział w  Gdańsku) odbyły się eliminacje powiatowe 60 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs jest imprezą otwartą – dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych. Prowadzony jest w formie czterech odrębnych turniejów:

- turniej recytatorski
- turniej „wywiedzione ze słowa”
- turniej teatrów jednego aktora
- turniej poezji śpiewanej

Celem konkursu jest aktywizacja kulturalna społeczności powiatu tczewskiego, rozbudzanie wrażliwości na piękno literatury  oraz upowszechnianie kultury żywego słowa. W drodze eliminacji wyłonieni są uczestnicy Turnieju Wojewódzkiego, który odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia 2015 r. w Teatrze Gdynia Główna w Gdyni. Dla laureatów eliminacji powiatowych - a jednocześnie reprezentantów naszego powiatu na szczeblu wojewódzkim przewidziane są warsztaty recytatorskie, które poprowadzi znany i wykwalifikowany aktor, związany z trójmiejskimi teatrami. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest przygotowanie repertuaru (nieprezentowanego w poprzednich OKR bądź innych konkursach i odpowiadającego założeniom regulaminu) oraz złożenie/przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia i tekstów wykonywanych utworóww nieprzekraczalnym terminie do 16.03.2015r. do Centrum Kultury i Sztuki, (Tczew, ul.Wyszyńskiego 10), tel. 58 531 07 07, fax 37, e-mail: ckis@ckis.tczew.pl).

Pelplin, 24.03.2015 r.

Załączniki: