29 maja 2016 22:19 | Ogłoszenia

XII edycja Konkursu Wiedzy o Niemczech (Deutsch-Land-Nachbarland)

Uczeń klasy II c Adam Andrzejczak awansował z najlepszym wynikiem w województwie pomorskim do II etapu Konkursu Wiedzy o Niemczech!

W dniu 19.04.2016r jedenastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w XII edycji Konkursu Wiedzy o Niemczech "Deutsch-Land-Nachbarland" zorganizowanego przez Centrum Herdera UG w Gdańsku. Z dumą możemy odnotować fakt, iż do II etapu na ponad trzystu uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego biorących udział w tym konkursie awansował Adam Andrzejczak z klasy II c osiągając najlepszy wynik ze wszystkich startujących !!!

Przypomnijmy, że Adam również w ubiegłym roku dostał się do drugiego etapu tego konkursu. Finałowa rozgrywka odbędzie się w dniu 14.06.2016 roku o godzinie 10.00. Życzymy Adamowi wygrania konkursu i obiecujemy, że będziemy trzymać kciuki!

Dostarczyła: Anna Kajtek