02 stycznia 2017 22:01 | Ogłoszenia

OLIMPIADA ASTRONOMICZNA - etap okręgowy LX we Włocławku

W poniedziałek, 23 stycznia 2017 r., we Włocławku odbędzie się etap okręgowy LX Olimpiady Astronomicznej. Tematyka olimpiady łączy ze sobą kilka dziedzin nauki: astronomię, fizykę i astronomiczne aspekty geografii, a duża liczba zadań rachunkowych wymaga od uczestników także dobrej znajomości matematyki.

Po przejściu dwustopniowych eliminacji aż 3 uczennice z naszej szkoły zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu. Warto podkreślić, że do zawodów II stopnia dopuszczono zaledwie 58 uczniów z całej Polski. Miłośniczkami astronomii, które po rozwiązaniu wielu skomplikowanych zadań teoretycznych oraz przeprowadzeniu własnych obserwacji gwiazd, awansowały do eliminacji okręgowych są: Weronika Bruchmann, Karolina Cymanowska i Paulina Feister. Są one uczennicami klasy drugiej i trzeciej o profilu matematyczno–fizycznym.

Uczennice do Olimpiady Astronomicznej przygotowała nauczycielka fizyki Anna Walerowicz.

Dostarczyła: Anna Walerowicz

Szczegóły tutaj: LX Olimpiada Astronomiczna / Planetarium Śląskie