29 października 2017 11:01 | Ogłoszenia

XII Regionalny Konkurs Recytatorski Utworów Karola Wojtyły

W piątek, 27 października, w Zespole Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim odbył się XII Regionalny Konkurs Recytatorski Utworów Karola Wojtyły.

Profesjonalne jury wysłuchało 32 interpretacji poezji i prozy Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II - w wykonaniu uczniów szkół podstawowych i średnich z całego Pomorza. Powiat tczewski reprezentowały dwie szkoły – II Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Tczewie i Collegium Marianum w Pelplinie.

Uczennica naszej szkoły – Sara Senusi (IIIA) – recytując „Opowieść o drzewie zranionym” z „Tryptyku rzymskiego” zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Jury doceniło jej interpretację i wyraz artystyczny, podkreślając przy tym, że poezja Karola Wojtyły nie jest łatwą poprzez jej filozoficzno-kontemplacyjny charakter.

Sarze gratulujemy kolejnego sukcesu!