Archiwum - Ogłoszenia

07 marca 2016 22:05

I Edycja Powiatowego Konkursu pn. „Żołnierze Wyklęci – Zapomniani Bohaterowie”

W dniu 2 marca 2016 r. w naszej szkole odbyła się I Edycja Powiatowego Konkursu „Żołnierze Wyklęci - Zapomniani Bohaterowie. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Infrastruktury i Budownictwa, Kazimierza Smolińskiego oraz Starosty Tczewskiego Tadeusza Dzwonkowskiego. Patronat naukowy nad konkursem objął Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie 12 szkół ponadgimnazjalnych powiatu tczewskiego. Każdą szkołę uczestniczącą w konkursie reprezentowała drużyna złożona z trzech uczniów. W tematykę konkursu prowadził nas Szymon Babiński uczeń klasy II d recytując wiersz Zbigniewa Herberta pt. Wilki. Po przywitaniu gości przez Panią Dyrektor Dorotę Kościjańczuk nastąpiło oficjalne otwarcie konkursu, którego dokonał Starosta Tczewski Pan Tadeusz Dzwonkowski. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Komisja Konkursowa w składzie: Barbara Męczykowska oraz Artur Chomicz - przedstawiciele Referatu Edukacji Historycznej Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku, a także Wicestarosta Tczewski€Pan Witold Sosnowski.

Po pierwszej serii pięciu pytań, do walki o podium zostało wyłonionych 7 zespołów. Po kolejnej serii pytań, do walki o pierwsze miejsce zakwalifikowały się dwie drużyny reprezentujące II Liceum Ogólnokształcące w Tczewie oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie.

Po bardzo emocjonującej końcówce zwycięstwo przypadło Naszej Drużynie występującej w następującym składzie:

- Julia Golińska [Ic],

- Aleksander Nitkowski [IIa],

- Adam Andrzejczak [IIc].

Ostateczne wyniki konkursu wyglądały następująco:

I miejsce - II Liceum Ogólnokształcące w Tczewie
II miejsce - Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie
III miejsce - I Liceum Ogólnokształcące w Tczewie
IV miejsce - ZSRiK w Tczewie,
V miejsce - ex æquo Collegium Marianum w Pelplinie, Liceum Katolickie w Tczewie, ZSP Gniew.
VIII miejsce - ex æquo ZSP w Pelplinie, ZSBiO w Tczewie
X miejsce - ex æquo ZST w Tczewie, ZSAiO Swarożyn
XII miejsce - CKZ Nauka Tczew

Należy podkreślić, że wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dużą wiedzą. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a w szczególności naszej drużynie i liczymy na powtórkę za rok.

Materiał (opracowanie i zdjęcia) dzięki uprzejmości Rzecznika Prasowego

Pana Marcina Stolarskiego